Контроль вивезення ТПВ на базі WTM

Кілька місяців тому ми презентували галузеве рішення для контролю вивезення сміттєвих контейнерів. Ділимося результатами впровадження даної системи у наших клієнтів.
На транспортні засоби були встановлені:

Крім відпрацьованої класичної системи GPS моніторингу і контролю пального, про результати роботи якої ми напишемо трохи нижче, на першому етапі ми відпрацювали фіксацію факту підйому контейнерів – датчик фіксує підйом контейнерів тільки при дотриманні певних умов, таким чином за допомогою WTM gravity sensor ми отримуємо абсолютно точне значення кількості піднятих контейнерів, із зазначенням місця розташування, кількості піднятих контейнерів на кожній площадці.

Другим етапом ми допрацювали наше програмне забезпечення, щоб замовник зміг нанести на карту всі свої контейнерні майданчики, із зазначенням загальної кількості контейнерів, а також з плановим вивезенням сміттєвих контейнерів в залежності від дня тижня. За результатами данного доопрацювання замовник отримав можливість порівнювати фактичні показники з плановими і таким чином відслідковувати вивезення «лівих» контейнерів або невиконання бригадами планової роботи.

Третім етапом ми реалізували висновок даної інформації в нашу публічну частину моніторингу – продукт WOD – Welcome to Open Data, де мешканці міста можуть отримувати інформацію про факт вивезення сміття від свого будинку, для контролю сумлінного виконання компанією своєї роботи. Дана інформація може бути також легко виведена на сайт компанії-перевізника за допомогою API, де всю інформацію про факт вивезення контейнерів можуть бачити вже компанії, які замовляють вивіз ТПВ.

За підсумками двох місяців впровадження, крім підвищення якості обслуговування клієнтів і багаторазової фіксації зловживання водіями своєю роботою і вивезення «лівих» контейнерів, пробіг по автопарку за показаннями GPS трекерів зменшився на 15%, витрата пального – на 3,5 літра на 100 км, а по одному зі сміттєвозів були зафіксовані зливи на 700 літрів за місяць.

Таким чином Замовник підтвердив, що вкладені кошти в систему вже себе окупили.
Підсумовуючи результати впровадження, ми бачимо, що система WTM в зв’язці з якісним обладнанням для моніторингу і контролю пального Bitrek і додатковими датчиками WTM Gravity Sensor вирішує цілий комплекс завдань у сфері вивезення твердих побутових відходів:

  • Зниження фактичного пробігу, відстеження зливів і точна фіксація заправок – допомагають користувачеві суттєво зекономити
  • План-фактний контроль вивезених контейнерів – дозволяє підвищити якість послуг, що надаються, і, відповідно, більше заробляти.
  • Відкриті дані додають соціальну складову і демонструють відкритість компанії, і – як результат – підвищують її привабливість для нових клієнтів.

Наша команда вірить, що подібні системи стануть єдиним стандартом, а вимоги до відкритості цих даних будуть закріплені на законодавчому рівні для всіх комунальних служб.